Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

PROMOCJA: Kup taniej w pakiecie serwer DELL PowerEdge i oprogramowanie Windows Server 2016. Zobacz dostępne konfiguracje

Zakup stacji roboczej - Dell to wybór oczywisty

Przy zakupie stacji roboczej liczy się wydajność cenowa. Ale to nie jedyna uwaga. Ważne jest również dostosowanie funkcji i możliwości do aplikacji użytkownika i obciążeń roboczych. Czyli optymalizacja systemu, możliwości rozbudowy, niezawodność i wsparcie. Podczas gdy wielu nabywców - zwłaszcza w dziedzinie grafiki, wideo i multimediów - może rozważyć modele Apple iMac, iMac Pro i MacBook Pro, mogą one sprzedawać się na wiele sposobów. Niniejszy dokument zawiera listę kontrolną dla kupujących, aby porównać najnowsze produkty Apple z najnowszymi, zaawansowanymi ofertami z najnowszymi stacjami roboczymi Dell Precision. 

Podczas gdy komputery PC, tablety i smartfony można znaleźć niemal wszędzie, superwydajne stacje robocze pozostają stosunkowo ukryte w biurach przez specjalistów pracujących w takich branżach, jak biotechnologia, energetyka, finanse, inżynieria, media i rozrywka oraz produkcja. Jednak marka stacji roboczych na świecie jest dość oczywista: od projektowania i inżynierii samolotów, pociągów i samochodów po autostrady, mosty i budynki do filmów, gier i muzyki. W skrócie, stacje robocze są również niezbędne do inżynierii chemicznej, dynamiki płynów, analizy finansowej i modelowania, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.

Transformacja cyfrowa czyli przekształcanie sposobu wykonywania pracy

Wraz ze wzrostem mocy i szybkości stacji roboczych, pomagają one użytkownikom poszerzać swoje horyzonty badawcze i sprawiać że są bardziej kreatywni i produktywni. Wszystko za sprawką minimalizacji opóźnień obliczeniowych. Czy wdrożonekonfiguracje desktop, rack lub mobilne stacje robocze zmieniają sposób wykonywania pracy.

Na przykład umożliwiają scalanie cyfrowych i fizycznych obszarów roboczych. Aplikacje CAD / CAE z funkcjami wirtualnej rzeczywistości VR mogą pomóc architektom i inżynierom wizualizować - a nawet przechodzić - ich modele w pełnej skali 3D, dzięki czemu oni i ich klienci mogą ocenić skuteczność swoich projektów. Na halach produkcyjnych pracownicy noszący wizjery z rozszerzoną rzeczywistością mogą zobaczyć w czasie rzeczywistym dane pobierane z aplikacji stacji roboczej. Pozwala to podejmować lepsze i szybsze decyzje.

Brak mocy

W aplikacjach wymagających mocy obliczeniowj stacji roboczych istnieje duże prawdopodobieństwo, że modele w standardowej konfiguracji nie spełnią oczekiwań. Powodem może być m.in. ograniczona możliwość optymalizacji, konfiguracji i możliwości rozbudowy, wydajność i wsparcie.

Vashi Nedomansky, czołowy montażysta filmów fabularnych i współzałożyciel VashiVisuals, zwraca uwagę także, że standardowych komputerów nie przystosowanych do dużych obliczeń nie powinno się używać w profesjonalnych zastosowaniach: „Stworzyłem i nadzorowałem proces postprodukcji w rodzielczości 2K w filmie Deadpool za pomocą iMac Pro. Materiał zawierał łącznie 550 godzin nagrań i podczas montażu przekroczyliśmy limity i dosłownie zniszczyliśmy 10 systemów Apple”.

Dlatego w swoim następnym filmie "Siła przetrwania" (6 Below: Miracle on the Mountain) został wybrany Dell Precision Tower 7000 Series do edycji wideo. „Po przetestowaniu wszystkiego na rynku stacja robocza Dell była jedynym systemem, który mógł wykonać tę pracę. Jego moc i możliwości rozbudowy nie mają sobie równych ”, mówi."Siła przetrwania" był pierwszym filmem fabularnym edytowanym natywnie w 6K przy użyciu oryginalnych plików RED Dragon R3D. Brak transkodów i trybu offline. Praca nie sprawiła problemów."

Czasy się zmieniają

Czasy się zmieniają. Zarówno uniwersytety jak i studia filmowe produkujące efekty specjalne i obrazy generowane komputerowo (CGI) zwracają się ku stacjom roboczym Dell Precision zamiast konkurencyjnym platformom. Dla zaawansowanych technologicznie profesjonalistów w dziedzinie mediów i rozrywki to nic dziwnego. W końcu stacje robocze Dell Precision zostały wykorzystane do produkcji filmów, które zdobyły pięć z ośmiu ostatnich Oscarów za efekty wizualne.

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.