Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

PROMOCJA: Kup taniej w pakiecie serwer DELL PowerEdge i oprogramowanie Windows Server 2016. Zobacz dostępne konfiguracje

Premiera Office 2019 - co nowego?

Zgodnie z zapowiedziami pakiet biurowy Office 2019 trafił w końcu do sprzedaży. Tak jak oczekiwano nowa wersja wniosła sporo zmian, jednak najważniejsza z nich to dożywotnia licencja. Jak się okazuje producent nie powiedział jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa.

 

Office 2019 jest już dostępny w sprzedaży w 2 różnych pakietach: Office 2019 Home & Student oraz Office 2019 Home & Business.

 

Wszystko wskazywało na to, że będzie to ostatnia wersja pakietu biurowego z wieczystą licencją, jednak jak już wiadomo Microsoft planuje kolejną wieczystą wersję Office’a, co wpłynie na zdecydowanie wolniejsze przejście użytkowników na rozwiązanie w chmurze jakie oferuje Office 365.

 

Pakiet Office 2019 obejmuje aplikacje, które znane są doskonale z poprzednich wersji oprogramowania: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access i Publisher. Warto wspomnieć, że Office 2019 dostępny jest jedynie dla posiadaczy systemu Windows 10. Użytkownikom Windowsa 7 oraz 8 pozostaje wykupienie subskrypcji Office 365. Wersja dla posiadaczy systemu macOS ogranicza się do zestawu czterech programów: Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook.

 

Odświeżona wersja Office’a w porównaniu z wersją 2016 posiada bardziej rozbudowaną obsługę rysika, nowe formuły oraz metody analizy w programie Excel. PowerPoint został wzbogacony o efekty przenikania się obrazów podczas trwania prezentacji. Natomiast kultowy Outlook został wyposażony w głosowe odczytywanie wiadomości oraz tryb skupienia.

 

Jaka jest różnica między pakietem Office 2019 (zakup jednorazowy) a usługą Office 365 (subskrypcja)?

 

Office 2019 jest sprzedawany w formie zakupu jednorazowego i nie obejmuje aktualizacji funkcji. Office 2019 zawiera podzbiór funkcji dostępnych w ramach usługi Office 365, ale nie jest jej częścią. Office 2019 będzie objęty wymaganymi aktualizacjami zabezpieczeń i dotyczącymi jakości. Office 365 to usługa subskrypcji dla użytkowników obsługiwana przez chmurę firmy Microsoft. Obejmuje najbardziej bezpieczne, aktualne i najlepiej umożliwiające współpracę funkcje.

 

Czy do korzystania z Office 2019 jest potrzebne połączenie internetowe?

 

Połączenie internetowe jest potrzebne do pobrania i aktywowania Office 2019, chyba że jest przeprowadzana instalacja z nośnika fizycznego. Połączenie internetowe nie jest jednak konieczne do korzystania z aplikacji Office, takich jak Word, Excel i PowerPoint, ponieważ są one zainstalowane na komputerze. Trzeba też regularnie łączyć się z Internetem (np. co najmniej raz w miesiącu), aby zapewnić aktualność swojej wersji Office dzięki pobieranym automatycznym aktualizacjom zabezpieczeń i dotyczącym jakości. W przypadku braku dostępu do Internetu Office wyświetli monit z prośbą o połączenie. Jeśli nie nastąpi połączenie, aplikacje będą dostępne tylko w trybie wyświetlania. To oznacza, że będzie można wyświetlić lub wydrukować dokumenty, ale nie będzie można ich edytować ani utworzyć nowych.

 

Co to jest konto Microsoft i dlaczego potrzebuję go do korzystania z Office 2019?

 

Konto Microsoft to adres e-mail i hasło używane w usługach Outlook.com, Hotmail, Office, OneDrive, Skype, Xbox i systemie Windows. Podczas zakupu Office pojawi się prośba o zalogowanie przy użyciu konta Microsoft. Po realizacji zakupu na stronie setup.office.comprodukt Office zostanie dodany do Twojego konta Microsoft. Umożliwi ono zainstalowanie lub ponowne zainstalowanie pakietu Office.

 

Czy przy realizacji klucza produktu mam użyć istniejącego konta Microsoft, czy utworzyć nowe?

 

Najlepiej skorzystać z istniejącego konta Microsoft, aby nie zapomnieć, którego konta używasz z Office. Jeśli korzystasz z innych produktów lub usług firmy Microsoft (takich jak Xbox, OneDrive, Outlook.com, MSN lub Bing), możesz już mieć konto Microsoft. Jeśli nie pamiętasz nazwy użytkownika lub hasła, odzyskaj te informacje, wracając do strony logowania i klikając opcję: „Nie możesz uzyskać dostępu do konta?”.

 

Jak zainstalować Office 2019?

 

Przejdź do strony account.microsoft.com/services na komputerze PC lub Mac, na którym chcesz zainstalować Office 2019. Zaloguj się za pomocą konta Microsoft, którego użyto do zakupu lub które skojarzono z produktem, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zainstalować Office.

 

Na ilu urządzeniach mogę zainstalować Office 2019?

 

Office 2019 można zainstalować na jednym komputerze PC z systemem Windows 10 lub na jednym komputerze Mac.

 

Czy Office 2019 można zainstalować na komputerze Mac?

 

Tak.

 

Czy mogę zainstalować Office 2019 na komputerze, na którym znajduje się już starsza wersja Office?

 

Zalecane jest odinstalowanie starszych wersji przed zainstalowaniem Office 2019.

 

Jak uzyskać dostęp do aplikacji po zainstalowaniu Office 2019?

 

"Podczas instalowania Office są tworzone ikony aplikacji Office. Aplikacje można uruchamiać, klikając ikony zainstalowane w następujących miejscach: System Windows 10: menu Start. Wskazówka: Aby zapewnić sobie wygodny dostęp, możesz też przypiąć skrót do aplikacji do ekranu startowego lub do paska zadań pulpitu.

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.