Infolinia: 801 000 206 tel: 62 741 22 63
PROMOCJA: Kup taniej w pakiecie serwer DELL PowerEdge i oprogramowanie Windows Server 2016. Zobacz dostępne konfiguracje

Promocja


Promocja na serwery Dell PowerEdge.


Promocja na rozszerzenie gwarancji Dell

Promocja na Office 365 Business dla Firm


Szybki kontakt


Ważne informacje


 • 0 801 000 206
  62 741 22 63
  9:00-17:00
  dni robocze
 • Odbiór osobisty
  8:00-17:00
  dni robocze
 • kurier DPD:
  - przelew 0 zł
  - pobranie 35 zł
 • Wygodne płatności online
 • Paczki wysyłamy
  w ciągu 24 godzin.

PolecaneNajlepsze komputery Dell All In One - promocja w sklepie

Laptopy Dell stworzone dla wymagających


Partnerzy


Autoryzowany partner Dell Polska - kupuj u zaufanych partnerów Dell

Masz firmę? Kup komputery Dell i laptopy Dell w leasingu

Płać wygodnie za zakupy - szybkie płatności Przelewy24

Pięć rzeczy niedostępnych na urządzeniach Chromebook

Podobnie jak firma Microsoft, firma Google ma własny system operacyjny, ChromeOS, a w 2011 roku rozpoczęła współpracę z partnerami w celu stworzenia urządzeń wyglądających jak komputery przenośne i noszących nazwę Chromebook. Urządzenia Chromebook są wyposażone w klawiaturę i ekran, a niektóre z nich mają także ekrany dotykowe. Umożliwiają korzystanie z Internetu i uruchamianie aplikacji. Czego więcej można chcieć?

 

Choć to prawda, że urządzenia Chromebook mogą być odpowiednie dla niektórych osób, ogólnie nie mogą one równać się zaawansowaniu i uniwersalności komputerów z systemem Windows. Oto pięć zalet, którymi komputery z systemem Windows przewyższają wszystkie urządzenia Chromebook

 

1. Aplikacje klasyczne

 

Wszyscy uwielbiamy aplikacje, ale czasami możliwości nowoczesnych aplikacji są niewystarczające.

 

Czy zdarzyło Ci się potrzebować pełnej wersji programu iTunes? Co z programami Photoshop, Quicken i tysiącami innych niezbędnych programów? Niestety są one niedostępne na urządzeniach Chromebook.

 

Komputery przenośne z systemem Windows 10 umożliwiają uruchamianie nie tylko najnowszego oprogramowania komputerowego, ale również większości aplikacji klasycznych przeznaczonych pierwotnie dla systemu Windows 7. Gdy dodamy do tego wszystkie nowoczesne aplikacje ze Sklepu Windows, do wyboru dostępne są miliony programów.

 

Ulubione starsze programy i popularne nowe aplikacje można znaleźć na tym samym urządzeniu, bezpośrednio za pomocą menu Start.

 

2. Praca online i offline

 

Gdy urządzenia Chromebook pojawiły się na rynku, ich możliwości w trybie offline były bardzo ograniczone. Z czasem firma Google zdała sobie z tego sprawę i wprowadziła wiele ulepszeń, aby poprawić działanie urządzeń Chromebook w trybie offline.

 

Jednak nadal występują problemy. Po pierwsze użytkownicy, aby uzyskać największe korzyści, zwykle muszą korzystać wyłącznie z usług firmy Google. Jeśli użytkownicy chcą korzystać z usług firm konkurencyjnych w trybie offline, przeważnie możliwości są niewielkie.

 

Nawet gdy praca w trybie offline jest możliwa, działanie nie jest bezproblemowe. Na przykład do obsługi usługi Gmail w trybie offline przeznaczona jest inna aplikacja z innym interfejsem. Ponadto, gdy użytkownicy chcą odtwarzać filmy lub muzykę w trybie offline, również mogą pojawić się problemy. Teoretycznie jest to możliwe, jednak większość urządzeń Chromebook ma mocno ograniczoną ilość przestrzeni dyskowej. Z tego względu firma Google oferuje 100 GB przestrzeni dyskowej w usłudze Google Drive w pakiecie z większością urządzeń Chromebook. Oczywiście ta przestrzeń dyskowa nie jest dostępna w trybie offline. Zamiast tego prawdopodobnym rozwiązaniem jest zakup dysku zewnętrznego lub karty SD.

 

W przypadku komputera z systemem Windows można bezproblemowo przechodzić między trybami online i offline, nie trzeba kupować dodatkowych urządzeń i nie są wymagane żadne nowe aplikacje.

 

3. Obsługa różnych urządzeń (nie wymaga adapterów)

 

Obecnie użytkownicy chcą wykonywać wszelkie czynności za pomocą sieci bezprzewodowej, ale czasami użycie kabla jest konieczne. Do urządzeń Chromebook nie można podłączyć bezpośrednio drukarek, skanerów, aparatów, ani wielu innych urządzeń zewnętrznych, które posiadać mogą użytkownicy.

 

Potrzebujesz coś wydrukować przy użyciu urządzenia Chromebook? Wszystkie zadania drukowania wysyłane z urządzenia Chromebook muszą być drukowane za pośrednictwem serwerów firmy Google. Nie tylko powoduje to ryzyko ujawnienia informacji osobistych firmie Google, ale także wydłuża czas i zwiększa złożoność zadania, które powinno być proste.

 

Masz komputer z systemem Windows? Komputer z systemem Windows umożliwia użytkownikom drukowanie przy użyciu lokalnej drukarki USB lub drukarki bezprzewodowej. Użycie serwerów firmy Google (ani serwerów firmy Microsoft) nie jest konieczne. W przypadku większości urządzeń użytkownicy mogą po prostu podłączyć urządzenie bezpośrednio do komputera bez użycia dodatkowych adapterów.

 

Komputery z systemem Windows działają z największą liczbą różnych drukarek, aparatów, klawiatur, skanerów kodów kreskowych, myszy i podobnych akcesoriów. Dla Ciebie oznacza to więcej okazji do sprzedaży, a dla klienta większy wybór. Wystarczy podłączyć urządzenie i rozpocząć pracę!

 

4. Lepsze zabezpieczenia w trybie online

 

Biegli użytkownicy Internetu zwykle wiedzą, co można bezpiecznie klikać. Wyskakujące banery i wiadomości e-mail mające na celu wyłudzenie informacji są zwykle łatwe do rozpoznania i uniknięcia. Usługa Windows Defender to doskonałe narzędzie do ochrony przed wirusami i ich usuwania, ale zabezpieczenia trybu online to nie tylko ochrona antywirusowa.Z tego względu system Windows 10 zawiera również oparte na standardach uwierzytelnianie dwuskładnikowe na każdym urządzeniu. Zapewnia to zabezpieczenia z zastosowaniem dwuetapowego procesu powiązanego ze sprzętem użytkownika. Numer PIN lub inne dane biometryczne są powiązane z lokalnym urządzeniem lub nawet telefonem komórkowym, a w przypadku kradzieży urządzenia nie ma ono żadnej wartości bez drugiego uwierzytelnienia. Ukradziony numer PIN jest bezużyteczny bez urządzenia, co zapobiega atakom mającym na celu wyłudzanie informacji oraz naruszeniom zabezpieczeń baz danych haseł.

 

Lepsze zabezpieczenia w trybie online wbudowane w systemie Windows 10 oraz coś, co nadal jest niemożliwe w przypadku urządzeń Chromebook.

 

5. Gry oraz platforma Xbox

 

Żaden poważny gracz nie kupi urządzenia Chromebook, z myślą, że to doskonały wybór do gier. Oczywiście, dostępne są niektóre gry, ale są to proste gry mobilne lub działające w przeglądarce — urządzenia Chromebook mają za małe możliwości sprzętowe.

 

W przypadku komputerów z systemem Windows świat gier stoi przed Tobą otworem. Gracze komputerowi mogą grać w najlepsze gry, wymagające dużej mocy obliczeniowej, wybrać najodpowiedniejsze dla siebie urządzenie, korzystać z zalet technologii DirectX 12 i cieszyć się zdumiewającą grafiką.

 

Ponadto gracze mogą grać ze znajomymi w najpopularniejsze tytuły z platformy Xbox w najlepszej sieci gry wieloosobowej w usłudze Xbox Live. W gry z platformy Xbox można grać bezpośrednio na komputerze lub przesyłać je strumieniowo z konsoli Xbox One na komputer, gdy ktoś inny chce skorzystać z telewizora.

 

Ponadto dla prawdziwych graczy dostępna jest niesamowita aplikacja Xbox. Umożliwia ona łatwe komunikowanie się oraz sprawdzanie w dowolnym momencie osiągnięć lub dostępności innych osób online. Za jej pomocą można również nagrywać najlepsze rozgrywki w aplikacji DVR z gry na komputerze lub konsoli Xbox One i udostępniać je przy użyciu tych urządzeń. Komputer z systemem Windows jest stworzony do gier!

 

To tylko kilka najważniejszych różnic między komputerami z systemem Windows a urządzeniami Chromebook.

 

Urządzenie Chromebook może stanowić odpowiedni wybór dla niektórych osób, ale dla większości pozostałych użytkowników najlepszym wyborem jest komputer z systemem Windows. Jeśli Twoi klienci są zainteresowani urządzeniem Chromebook, upewnij się, że rozumieją różnice, i podkreśl wszystkie rzeczy, które można robić na komputerze z systemem Windows, a które są nieosiągalne na urządzeniu Chromebook.

 

 

Newsletter

ul. Wrocławska 35
62-800 Kalisz
tel: 62 741 22 63
tel: +48 695 994 554
doradca@dell24.pl