Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

Dlaczego jasność ekranu w laptopie jest ważna? Poznaj kluczowy aspekt dla komfortu pracy!

Mimo że jasność ekranu to ważny aspekt przy zakupie laptopa, niewielu klientów bierze go pod uwagę. Dlaczego jest on tak znaczący? Jaki wpływ ma jasność na wygodę obsługi? Przeczytaj!

 

Szeroki zakres jasności to przede wszystkim lepszy komfort pracy. Jest on szczególnie ważny przy mobilnych urządzeniach, takich jak laptopy. Wysoka jasność umożliwia bezproblemową pracę w terenie nie tylko przy zachmurzonym niebie, ale także w pełnym słońcu, co jest znacznie utrudnione przy ciemniejszej matrycy.

 

Jasność=jakość

 

Najczęściej wyższa jasność idzie w parze z lepszą jakością wykonania oraz obrazu. Wybierając nowe urządzenie warto zwrócić uwagę na możliwości jakie oferuje matryca, w tym jasność ekranu. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nie tylko wygodną pracą w każdych warunkach, ale także naturalnym odwzorowaniem kolorów i przyjemnym obrazem.

 

Poziom jasności a komfort obsługi

 

Jasność ekranu w monitorach i laptopach najczęściej wyrażona jest cd/m2 lub w nitach. Jednostki te są sobie równoważne, czyli np. jasność monitora na poziomie 300 cd/m2 jest równy jasności 300 nitów. Podstawowe urządzenia do użytku domowego cechują się jasnością ekranu w okolicach 250 cd/m2, co oznacza, że ich obsługa będzie komfortowa przede wszystkim w dobrze oświetlonym biurze czy mieszkaniu.

Czego spodziewać można się po modelach biznesowych? Takie urządzenia mają o wiele wyższą jasność ekranu – od 350 cd/m2 wzwyż. Matryce o takim charakterze oferują wyższy kontrast i nasycenie kolorów, a to oznacza przyjemniejszy dla oka obraz.  Modele z serii premium stawiają na najwyższy komfort pracy dzięki jeszcze wyższej jasności ekranu sięgającej 500 cd/m2 lub więcej.

 

Wygoda codziennej pracy

 

Jasność ekranu jest niezwykle znacząca, zwłaszcza dla profesjonalistów, którzy spędzają przed monitorem przynajmniej kilka godzin dziennie, w różnorodnych warunkach oświetlenia. Dzięki odpowiedniej jasności ekranu zmniejszysz zmęczenie oczu, a Twoja praca będzie przyjemniejsza i wygodniejsza.

Sprawdź urządzenia z różnorodnych serii w zakładce Laptopy DELL na dell24.pl. Potrzebujesz pomocy w dobraniu laptopa? Skontaktuj się z nami!

 

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.