Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

Stacje robocze: przewodnik po niezawodnych i wydajnych urządzeniach dla zaawansowanych użytkowników

Jeśli jesteś profesjonalistą, który pracuje z wymagającymi aplikacjami i złożonymi obciążeniami, to wiesz, że wybór odpowiedniej stacji roboczej jest kluczowy dla Twojej produktywności i efektywności. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz przenośnej stacji roboczej w postaci laptopa, czy też wydajnego komputera stacjonarnego, istnieją pewne czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu. W tym artykule przedstawimy Ci poradnik, który pomoże Ci wybrać odpowiednią stację roboczą, dostosowaną do Twoich potrzeb i wymagań. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie parametry techniczne są istotne dla profesjonalnych użytkowników, czym różnią się laptopy od komputerów stacjonarnych oraz jakie funkcje i akcesoria mogą Ci pomóc w codziennej pracy.

Czy jesteś profesjonalistą? Kim jest użytkownik zaawansowany?

 • Analitykiem, Programistą, Menedżerem analizującym dane finansowe i zaawansowanym pracownikiem biurowym.
 • Inżynier, Projektant i Naukowiec to najbardziej wymagający użytkownik stacji roboczej, dla którego liczy się wydajność i moc.
 • Stacje robocze są domyślnym rozwiązaniem dla tej grupy docelowej.

Zaawansowani użytkownicy odgrywają kluczową rolę w swoich firmach i są najbardziej wymagający pod względem niezawodności.

Z której z poniższych aplikacji korzystasz najczęściej?

Wskaźniki awaryjności są wysokie, a naprawa wymaga czasu

Jeden na dwóch respondentów regularnie doświadcza powolnego uruchamiania, hałasu i opóźnień w przetwarzaniu komputera. Pracownicy hybrydowi są ogólnie najmniej dotknięci, podczas gdy najbardziej cierpią pracownicy zdalni.

Jeden na trzech użytkowników doświadcza przestojów lub awarii sprzętu z urządzeniami PC co najmniej raz w tygodniu, wpływając na ich wydajność. Jeden na trzech użytkowników ma takie same doświadczenia sporadycznie, od jednego do trzech razy w miesiącu.

Co gorsza, jeden na dwóch użytkowników musi czekać od jednego do trzech dni na wsparcie techniczne, aby naprawić uszkodzone urządzenia.

miejsce-pracy

Wybór stacji roboczej od zaufanego, wiodącego na rynku producenta sprzętu OEM, który oprócz wydajności jest zaprojektowany i zbudowany według wymagań Klienta.

Platforma Intel vPro zawiera kompleksowy zestaw technologii zabezpieczeń, które pomagają chronić cenne zasoby firmowe za pomocą silnych funkcji zabezpieczeń wspomaganych sprzętowo.

Zaawansowane rozwiązania producentów OEM, takie jak Dell Command Suite, z technologią Intel Active Management Technology (AMT) umożliwia zdalne wsparcie i mediację w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa i minimalizuje zakłócenia w przypadku poprawek, aktualizacji i napraw uszkodzonych.

Czas to pieniądz

Jak często występują przestoje lub awarie sprzętu urządzeń komputerowych (na przykład urządzenie nie działa lub nie odpowiada)?

czas zadania kompuera

Jak się okazuje trzech na czterech użytkowników doświadcza awarii oprogramowania, a 9 na 10 menedżerów doświadcza tego samego problemu wielokrotnie (od dnia do miesiąca). Menedżerowie są coraz bardziej wielozadaniowi, co utrudnia im pracę, ponieważ ich urządzenia nie mogą obsługiwać wielu aplikacji z różnymi obciążeniami.

Producenci stacji roboczych współpracują z niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) w celu certyfikacji wyłącznie w celu zapewnienia bezproblemowej współpracy oprogramowania ze sprzętem stacji roboczych.
Stacje robocze są zatem bardziej niezawodne i zapewniają bardziej zoptymalizowaną wydajność.

Błędy danych w pamięci mogą powodować awarie lub zawieszanie się systemów. Intel wprowadził obsługę pamięci Error Correcting Code (ITD) do procesorów Intel Core dla stacji roboczych, nietylko zwiększa stabilność ja zapobiega awariom, ale także poprawia integralność ja ważność danych.

Jak długo czekasz, aż komputer wykona złożone zadania każdego dnia? (>=10 minut)

czas na wykonanie zadaniaIDC stwierdziło , że z użytkowników finansowych, sprzedaż i aplikacje CRM mają opóźnienia.

Jeden na trzech użytkowników czeka od 10 minut do ponad 1 godziny dziennie, aż jego komputer wykona złożone zadania.

Stacje robocze są zaprojektowane z myślą o zerowym czasie między awariami. Najnowsze modele posiadają nowe procesory Intel Core, wyposażone w nową hybrydową architekturę rdzeni i zaawansowany harmonogram, który inteligentnie przypisuje złożone zadania i duże obciążenia, takie jak obliczenia finansowe, do rdzeni wydajności (rdzenie P), podczas gdy rdzenie wydajne ( rdzenie E) obsługują zadania w tle, takie jak jako synchronizacja poczty e-mail lub kopia zapasowa dysku sieciowego, jednocześnie bez awarii.

Stacje robocze są przystosowane do wymagających obciążeń, szybciej wykonują złożone zadania, mają niższy wskaźnik awaryjności i wymagają mniej konserwacji niż komercyjne komputery ogólnego przeznaczenia, co pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze firmy.

Co najmniej jeden na dwóch zaawansowanych użytkowników zgadza się, że komputer o wysokiej wydajności wpływa na ich doświadczenie zawodowe i poczucie bycia docenianym przez firmę. Ale jest to bardziej widoczne u decydentów IT.

Wpływ komputera na doświadczenia pracowników:

wpływ komputera na doświadczenia użytkowników

Podczas gdy 72% zaawansowanych użytkowników ma wpływ na wybór urządzeń, 30% oprócz niewielki lub żaden wpływ na wybór specyfikacji; 36% użytkowników twierdzi, że ich prośba o Posiadanie komputera wysokiej wydajności ma kluczowe znaczenie dla doświadczenia zawodowego zaawansowanych użytkowników. W rzeczywistości produktywność jest najważniejszym parametrem w kryteriach wyboru nowego komputera. . Gdy zaawansowani użytkownicy są zadowoleni ze swoich komputerów, czują się bardziej docenieni i lojalny wobec swojej firmy.

Zalety rozwiązań finansowych

Biorąc pod uwagę trudne czasy i niepewność biznesową, takie jak okres pandemii i późniejsza transformacja biznesowa, organizacje muszą sprostać nieoczekiwanym wymaganiom budżetowym. Większość firm musi planować budżet i wydatki.

Wskazówki:

 1. Rozszerzanie możliwości infrastruktury, inwestowanie w rozwiązania ja usługi chmury hybrydowej, przy jednoczesnym wzmacnianiu ja rozszerzaniu
 2. Wspieranie użytkowników sprzętem do biura domowego , szczególnie niezawodne komputery jak stacje robocze zapewniające bezproblemową pracę zdalną i lepsze doświadczenia podczas pracy.

Z drugiej strony, w tak trudnych czasach najwyższe kierownictwo, zwłaszcza dyrektorzy finansowi, nie będą ryzykować płynnej gotówki w szale zakupów. Wyznaczą jednak priorytety, które będą głównie wspierać stronę infrastrukturalną.

Pomocne mogą być opcje finansowania od producentów OEM, takich jak leasing. Dzięki finansowaniu organizacje nie muszą priorytetowo traktować infrastruktury nad komputerami klienckimi i stacjami roboczymi i mogą iść w obu kierunkach jednocześnie. Organizacje nie muszą zużywać rezerw gotówkowych w jednej dużej płatności i ryzykować. W takim wypadku można wybierać spośród wielu opcji finansowania:

 1. Finansowanie z góry na czas określony (najlepiej z niską stopą procentową)
 2. Leasing na czas określony
 3. Urządzenie jako usługa PCAAS / DAAS (PC as a Service / Device As A Service)

Wybór odpowiedniego procesora dla właściwego użytkownika

Wyróżnianie jednostek SKU procesora

Procesory mobilne Intel najnowszej generacji są dostępne w trzech głównych kategoriach:

 • Seria U jest przeznaczona głównie dla ultracienkich i lekkich laptopów, ukierunkowanych na ultramobilność, niski poziom hałasu i niskie zużycie energii do użytku głównego nurtu i zwykłych użytkowników.
 •  Seria P przenosi wydajność na wyższy poziom, zasilając komercyjne notebooki i mobilne stacje robocze; może być również cienka i lekka i jest zalecana dla zaawansowanych użytkowników.
 • Seria H służy głównie z wysokiej wydajności, zwłaszcza w połączeniu z oddzielną grafiką, oraz z grafikami jest zalecana dla profesjonalnych twórców.

Przykładowo wybór wysokiej klasy notebooka komercyjnego z procesorem Intel i7-1265U może wydawać się bardzo dobrą opcją, ponieważ ma jeden z najnowszych i najwyższej kategorii procesorów. Jednak dla zaawansowanych użytkowników seria P w podstawowej stacji roboczej może zapewnić lepszą wydajność dla bardziej złożonych obciążeń, ponieważ zawiera do 4 dodatkowych rdzeni P i 8 wątków, do dwukrotnie większej ilości pamięci podręcznej L3 i prawie dwukrotnie większą moc bazową przy 28 W, aby dłużej utrzymywać wyższe taktowanie.

Nieszablonowe możliwości i korzyści ekonomiczne

Zaawansowani użytkownicy zawsze dostosowują swoje maszyny. Kalibrują wyświetlacze, poprawiają jakość dźwięku i obrazu, aktualizują sterowniki i system BIOS, monitorują wydajność i dostrajają wydajność, aby przyspieszyć działanie określonych aplikacji.

Zintegrowane oprogramowanie i narzędzia do zarządzania urządzeniami są zatem niezbędne dla optymalnej wydajności. Producenci OEM znają swoje maszyny lepiej niż jakikolwiek inny dostawca.

Ich narzędzia i wsparcie pomagają obniżyć koszty i utrzymać wydajność urządzeń.

W świecie szybko zmieniających się zagrożeń, aktualizacje mają kluczowe znaczenie, a prosty proces od producenta OEM znacznie ułatwia bezpieczeństwo.

Podobnie jak oparty na sztucznej inteligencji Dell Optimizer for Precision, który wykorzystuje uczenie maszynowe do analizowania zachowań użytkowników w celu zidentyfikowania możliwości optymalizacji i zastosowania niestandardowych ulepszeń wydajności.

Nasze rady

Nie inwestuj w krótkoterminowe zyski.

Przykładanie większej wagi do kosztów sprzętu niż do długoterminowej produktywności nie przynosi najlepszego zwrotu z inwestycji. Wybierając opcję o niższym całkowitym koszcie posiadania (TCO), możesz osłabić zdolność Twojego zespołu do wykonywania swojej pracy i w konsekwencji wpłynąć na wyniki biznesowe.

Umożliw pracę swoim pracownikom z większymi wymaganiami.

Nie godź się na komputer "wystarczający", który dostarcza wyniki poniżej doskonałych. Użytkownicy o większych wymaganiach uruchamiają wymagające aplikacje i złożone obciążenia, wykonują wiele zadań jednocześnie (multitasking) i potrzebują komputera, który zapewni wydajność, doświadczenie użytkownika i niezawodność

Wspieraj zespoły pomocy technicznej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Inwestuj w sprzęt, który wymaga minimalnego wsparcia IT (np. konserwacji, zabezpieczeń i rozwiązywania problemów) oraz minimalizuje przestoje dla pracowników. Praca hybrydowa i zdalna wywiera ogromną presję na przeciążone zespoły pomocy technicznej IT.

Wybierz wiodące marki oferujące profesjonalny sprzęt.

Kupuj od producentów OEM z proaktywnymi usługami konserwacji i pomocy technicznej, szerokim ekosystemem oprogramowania i ciągłą optymalizacją. Może to zmniejszyć ryzyko przestojów i zwiększyć produktywność bez usług stron trzecich.

Unikaj fałszywych oszczędności.

Inwestycja w sprzęt stanowi ułamek całkowitej inwestycji w zasoby ludzkie i licencje na oprogramowanie. Nie idź na kompromis w zakresie wydajności, aby zaoszczędzić kilka euro na maszynie — Twoi zaawansowani użytkownicy są tego warci.

Skorzystaj z opcji finansowych.

Nie musisz nadwyrężać swoich rezerw gotówkowych przy jednej dużej płatności i ryzykować później niski przepływ gotówki. Poszukaj usług finansowania wiodących producentów OEM i skorzystaj z ich opcji finansowania, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Wybór wiodącej marki z profesjonalnym sprzętem

Dlaczego warto wybrać stację roboczą Dell Precision z serii 3000?

Historia może mieć znaczenie przy wyborze dostawcy stacji roboczej. Organizacje z wieloletnią historią wykazują długoterminowe zaangażowanie w segment i jego klientów oraz że będą mogły to robić w przyszłości. Dell Precision ma 25 lat precyzji (od 1997 r.).

Firma Dell ma wieloletnie doświadczenie w zakresie proaktywnej konserwacji i usług pomocy technicznej w celu zapewnienia ciągłej optymalizacji. Rodzina stacji roboczych Precision ma szeroki ekosystem oprogramowania i wsparcia. Może to zmniejszyć ryzyko przestojów i zwiększyć produktywność bez usług innych firm.

Profesjonalny sprzęt: Różne typy stacji roboczych są dostosowane do różnych środowisk i potrzeb. Seria Precision 3000 jest dostępna w różnych obudowach, takich jak kompaktowe i małe (SFF) oraz ultraprzenośne, cienkie i lekkie mobilne stacje robocze.

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.