Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

Dell Alienware 34 QD-OLED - pierwszy na świecie monitor z matrycą QD-OLED

Firma Dell poinformowała, że pierwszy monitor Dell Alienware z panelem QD-OLED zostanie wprowadzony na rynek wiosną tego roku w cenie 1299 USD.

Pierwsze monitory QD-OLED i telewizory QD-OLED zostały zaprezentowane na targach CES 2022 w zeszłym miesiącu. Zakrzywione monitory Alienware i Samsung QD-OLED są przeznaczone do gier i wyświetlają obraz w rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, z częstotliwością odświeżania 175 Hz oraz czasem reakcji wynoszącym 0,1 ms.

QD-OLED to nowy typ panelu OLED firmy Samsung Display, który wykorzystuje niebieski OLED z konwerterami kropek kwantowych na czerwony i zielony. Taka struktura pozwala mu osiągnąć wyraźnie wyższe nasycenie kolorów niż panel WOLED firmy LG Display, znany z telewizorów OLED i wyraźnie wyższą jasność niż japoński panel OLED RGB OLED, znany z istniejących <40-calowych monitorów OLED.

Dell potwierdził, że nowy monitor będzie kosztował 1299 USD, gdy zostanie wprowadzony na rynek wiosną tego roku. Cena jest niższa niż wszyscy się spodziewali, a biorąc pod uwagę, że jest to sugerowana cena detaliczna monitora premium Alienware, QD-OLED może być rzeczywiście osiągalny dla wielu konsumentów w 2022 roku.

Dell Alienware AW3423DW wyposażony jest w porty DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 oraz Nvidia G-sync Ultimate. Stojak umożliwia regulację nachylenia, wysokości i obrotu. Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją.

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.