Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

Od teraz zamawiaj wybrane produkty z dostawą do Paczkomatów Inpost. Dostawa już od 10 PLN.

SafeShutter w notebookach Dell Latitude

W obecnych czasach, gdzie coraz bardziej dominuje praca zdalna, dużego znaczenia nabiera bezpieczeństwo podczas korzystania z takich urządzeń jak mikrofon czy też kamerka internetowa. Propozycją firmy Dell na podwyższenie bezpieczeństwa podczas pracy jest rozwiązanie SafeShutter, które już niedługo pojawi się w laptopach z serii Latitude.

Narzędzie oferowane przez Dell w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo, dzięki ograniczeniu śledzenia użytkownika przez mikrofon czy też kamerkę internetową podczas korzystania z laptopa. Jest to pierwsza automatyczna zaślepka kamery, która inteligentnie zamyka się i otwiera w zależności od potrzeby, dzięki synchronizacji z aplikacjami służącymi do przeprowadzania wideokonferencji. Ponadto producent zaprojektował możliwość manualnego sterowania zaślepką za pomocą odpowiednich klawiszy. Przycisk F9 będzie służył do wyłączenia kamerki, natomiast za pomocą F4 użytkownik może wyłączyć mikrofon.

Biorąc pod uwagę konstrukcję nowych Dell Latitude, realizacja dodatkowej funkcjonalności w postaci zaślepki SafeShutter wcale nie należała do najłatwiejszych. Dlatego też zdecydowano się na rozwiązanie, które sterowane jest automatycznie oraz za pomocą klawiszy funkcyjnych.

Pierwsze urządzenia wyposażone w zaślepkę SafeShutter pojawią się w sprzedaży już wiosną. Będą to modele Dell Latitude 9420 oraz 9520.

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.