Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

PROMOCJA: sprawdź laptopy DELL Vostro w promocyjnych cenach. Już od 1788 PLN! Zobacz dostępne konfiguracje

Dell UltraSharp UP2720Q - monitor z wbudowanym kolorymetrem

W portfolio producenta Dell pojawił się nowy monitor, który dzięki swoim ponadprzeciętnym parametrom doskonale sprawdzi się między innymi dla użytkowników szukających monitora pod kątem obróbki grafiki. Dell UltraSharp UP2720Q posiada wbudowany kolorymetr oraz zapewnia doskonałe pokrycie barw.

27-calowy monitor wyposażony jest w 10-bitowy ekran IPS, który pozwala wyświetlić obraz w rozdzielczości 4K (3840x2160). Uwagę przykuwa niewielka, bo 250 cd/m2 maksymalna jasność co skutkuje brakiem obsługi trybu HDR. Biorąc jednak pod uwagę pozostałe zalety urządzenia, ten jeden szczegół traci znaczenie. Dzięki matrycy IPS, ekran monitora posiada szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni. Wysoki współczynnik kontrastu, który wynosi 1300:1 sprawia, że kolory są niezwykle nasycone. Cały wyświetlacz zabezpieczony jest powłoką antyrefleksyjną 3H. Jedną z większych zalet urządzenia jest kolorymetr, który umieszczony został w dolnej ramce. Zapewnia on kalibrację gamy kolorów wyświetlanych przez monitor. Kolorymetr kompatybilny jest z oprogramowaniem CalMAN.

Producent postawił również na ergonomię pracy, wyposażając urządzenie w duży zestaw portów. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje dwa złącza Thunderbolt 3, dzięki którym możliwe jest zasilanie zewnętrznych urządzeń z mocą 90W, co w praktyce oznacza, że pozwolą obsłużyć nawet 15-calowy notebook. Dodatkowo, znajdziemy tutaj dwa złącza HDMI 2.0, DisplayPort 14. dwa porty USB 3.2 drugiej generacji oraz złącze słuchawkowe. Dla wyższego komfortu pracy, monitor posiada podstawkę, która umożliwia regulację pochyłu urządzenia w zakresie od -5 do 21 stopni oraz obrót o 45 stopni. Regulowana stopka pozwala na zmianę wysokości ekranu w zakresie 130 stopni. Ponadto monitor wyposażony jest w funkcję Pivot 90 stopni.

Jak można się spodziewać, analizując parametry urządzenia, Dell UltraSharp UP2720Q to monitor z wyższej półki cenowej. Ma on trafić do sprzedaży w połowie stycznia 2020 roku, a jego cena oscylować ma w granicach 2000 dolarów, czyli ok. 7760 złotych. Nie jest to mała kwota, jednak warto wziąć ten model pod uwagę, szukając profesjonalnego monitora.

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.