Mój koszyk 0
Darmowa dostawa kurierem od 0 PLN
Do zapłaty: 0,00 zł

PROMOCJA: sprawdź laptopy DELL Vostro w promocyjnych cenach. Już od 2188 PLN! Zobacz dostępne konfiguracje

Funkcja Dell ExpressSign-in, która wykrywa obecność przed komoputerem

Największą medialną nowinką Della ostatnich miesięcy jest wykorzystanie technologii Intel Context Sensing wraz z systemem rozpoznawania twarzy Windows Hello firmy Microsoft. Chodzi o technologię Dell ExpressSign-in, która wykrywa obecność użytkownika, rozpoznaje twarz i uruchomia komputer bez konieczności robienia czegokolwiek. Nie trzeba nawet naciskać klawiatury, aby wybudzić system.

Gdy użytkownik patrzy bezpośrednio na ekran, czujnik zbliżeniowy powoduje, że dwie diody LED po obu stronach kamery migają przez sekundę. Wówczas ekran włącza się, a ikona oka Windows Hello na ekranie "patrzy" i próbuje rozpoznać użytkownika. Zwykle rozpoznanie i włączenie systemu zajmuje zwykle mniej niż pięć sekund.

Funkcja Dell ExpressSign-in to dodatkowy czujnik zainstalowany w laptopie, który ma wykryć obecność użytkownika. Wtedy komputer jest wybudzony i dzięki kamerce IR zgodnej z Windows Hello dochodzi do zalogowania w systemie.

W tej chwili Latitude 7400 2-w-1 jest jedynym systemem wykorzystującym technologię ExpressSign-in. Jest to swoista nakładka na Windows Hello. Prawdopodobnie technnologia na stałe zadomowi się w przyszłych modelach laptopów biznesowych i konsumenckich Della.

W ustawieniach Dell ExpressSign-in można również ustawić, jak długo potrwa zablokowanie i wyłączenie wyświetlacza przez komputer. Można zdefuniować czas blokady na jedną, dwie lub trzy minuty.

Ku naszemu zdziwieniu działa technologia działa i sprawdza się wyśmienicie. Problemem może być jedynie użytkownik będący w okularach. Wówczas kamerka rozpoznaje obiekt nieco dłużej.

Warto zwrócić uwagę, że czujniki zbliżeniowe są włączone tylko wtedy, gdy Dell Latitude jest w trybie laptopa. Nie działają, w sytuacji gdy ekran jest w „trybie tabletu”, a kamera i czujniki znajdują się pod ekranem.

Czy jest to technologia, którą absolutnie potrzebujesz? I tak i nie. Technologią jest wyłącznie nakładką rozbudowującą funkcjonalność już istniejącego modułu Windows Hello. Dodaje więcej opcji i jest po prostu wygodniejsza, gdyż podczas logowania do systemu, nie trzeba nawet dotykać klawiatury. Na pewno sprawdzi się u osób, które często odchodzą od swojego stanowiska pracy i chcą zaoszczędzić kilka sekund na odblokowaniu ekranu.

 

Zapytaj o ofertę

W Dellu każdy wybór jest dobry. Powiedz nam czego potrzebujesz, a nasz Doradca przedstawi ofertę.